Cellulit Ćwiczenia

Cellulit dotyczy w większości przypadków pośladków, brzucha i ud. Te partie ciała należy w pierwszej kolejności ćwiczyć. Ćwiczenia dobieramy w zależności od naszej sprawności fizycznej i oczywiście chęci. Nie ma najmniejszego sensu narzucić sobie dużej ilości wykańczających ćwiczeń, których wynikiem po kilku dniach będzie wycieńczenie organizmu i niechęć do dalszej pracy nad sobą.

Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia, mamy nadwagę zacznijmy od krótkich spacerów, zapiszmy się na aerobik. W ramach relaksu warto wybrać się nad jezioro czy basen i popływać. Dobrym rozwiązaniem jest zakup rowerka stacjonarnego, którego koszt zakupu w marketach zaczyna się od 250zł. Kilka minut jazdy na rowerku nie tylko pozwoli zrzucić nam zbędne kilogramy, ujędrni uda i pośladki ale skutecznie zwalczy cellulit na dolnych partiach ciała.

cellulit ćwiczenia

Doskonałym ćwiczeniem jest kręcenie hula-hopem. Na początki trudno będzie wykręcić jedno czy dwa kółka, ale z czasem dojdziemy do wprawy. Jeżeli posiadamy zwykły rower, warto raz w tygodniu wybrać się na wycieczkę po okolicznych lasach.

Ważnym ćwiczeniem są tzw. brzuszki, których wykonywanie cudowanie wpływa na nasze mięśnie brzucha. Warto zaopatrzyć się w matę do ćwiczeń, dzięki któej nie będziemy się ślizgać po podłodze czy dywanie.

Ćwiczenia aerobowe należy wykonywać po 3-4 serie po 20-30 powtórzeń. Warto wygospodarować sobie 2-3 wieczory w tygodniu po 30-60 min, które zakończymy prysznicem naprzemiennym(zimna-ciepła woda). Do ćwiczeń aerobowych, które możemy wykonywać w domu zaliczamy:

  • przysiady (nogi szeroko rozstawione i schodzimy do dołu tak jakbyśmy chcieli usiąść na krześle)
  • skłony
  • rowerek leżąc na plecach
  • wymachy nóg do przodu

ćwiczenia na cellulit

 

ćwiczenia brzuch